czwartek, 2 lipca 2015

Stomicy – łączmy się i wspierajmy, bo w kupie siła"

Grupy wsparcia to małe społeczności tworzone przez osoby o podobnych problemach. Biorąc udział w spotkaniach uczestnicy dzielą się z innymi własnymi doświadczeniami, odczuciami oraz zdaniem na określony temat. Dzięki temu członkostwo w grupie służy wzajemnej pomocy oraz wsparciu. Stomicy również zrzeszają się w wielu takich grupach, dzisiaj prezentuję Wam kilka takich, które łatwo odnaleźć w Internecie.

Osoby posiadające swój profil na Facebook-u mogą dołączyć do grupy pod nazwą „Stomia - stomicy grupa wsparcia”. Na chwilę obecną grupa liczy ponad 70 członków. Dołączając do niej możecie podzielić się swoimi doświadczeniami i problemami związanymi ze stomią. W razie potrzeby w grupie zawsze znajdzie się ktoś,  kto Wam pomoże i doradzi.

Na Facebooku działa także grupa „Stomia - sprzęt stomijny ogłoszenia oddam/potrzebuje”. Grupa liczy ponad 140 osób. Jej członkowie wymieniają się sprzętem stomijnym. Wystarczy opisać na jej profilu swój problem i sprzęt jakiego potrzebujemy, a zawsze znajdzie się ktoś, kto ma go pod dostatkiem i chętnie podzieli się nim z innymi. W razie potrzeby sprzęt można otrzymać praktycznie za darmo, płacąc jedynie za koszt jego wysyłki. Dla osób, które znają język angielski na Facebooku dostępna jest także grupa „My bag & I”.


Jeżeli nie macie zaufania do Internetu lub po prostu wolicie bezpośredni kontakt ze stomikami, zachęcam Was do uczestnictwa w spotkaniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO oraz kampanię „STOMAlife. Odkryj stomię” Wspomniane spotkania to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu oraz poznanie wielu ciekawych osób. W czasie ich trwania możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, poznać nowinki dostępne pojawiające się w sprzęcie stomijnym, zasięgnąć porady u osób, które mają doświadczenie w pracy ze stomią…..a to wszystko w bardzo miłej atmosferzeJ

1 komentarz:

  1. On Red 원 엑스 벳 Dog’s website, you’ll see a “Sign Up” button on the high of your display. Click on it, create a singular username/password, and enter your e-mail address. Although your first debit card withdrawal of each month is free, any further debit card payouts will value you $50. If you select to receive a courier check together with your name on it, you can to|you possibly can} anticipate to pay $75. Another nice advantage of the promotions on Red Dog is its 35x wagering requirement, which is commonplace for the trade.

    OdpowiedzUsuń