sobota, 16 kwietnia 2016

Roksana Mikołajczak: Odwołany zabieg i dieta

Witam Was Kochani!

U mnie troszkę sprawy się pokomplikowały.

Operacji nie było. Lekarze stwierdzili, że nie będą ruszać Włodka ponieważ mam stomię czasową i nie chcą nie potrzebnie robić mi zabiegu.  Chirurg polecił mi, abym udała się jeszcze do gastroenterologa na konsultację i zastosowała dostępne leczenie biologiczne, aby stomię zamknąć lub ewentualnie wyciąć odbytnicę na której są przetoki. Wykonali mi tylko gastroskopię, na której nic nie wyszło - wszystko dobrze :)

Ze zwisającym Włodkiem będę musiała więc się jeszcze trochę pomęczyć. Przez ostatnie dwa tygodnie cierpię na ból tyłka :P moja odbytnica chyba nabawiła się zapalenia, więc muszę wybrać się do lekarza po antybiotyk, co niestety odwlekam bo nie mam na to najzwyczajniej czasu L

Jako mama myślę, że sobie radzę. Malutka rośnie i już całkiem dobrze radzi sobie na tym świecie.

Kochani! Odchudzamy się na lato! (jesienią znowu będzie można uzupełnić tkankę tłuszczową, żeby miało nas co grzać zimą - ha ha ha, to oczywiście taki żart ;)) Postanowiłam zmienić swoją dietę na zdrowszą. Mam zamiar jeść mniej i nie jeść na noc – niestety będzie to niezłe wyzwanie :)
Od urodzenia Małej mam więcej ruchu, więc jak na razie, myślę, że ruchu wystarczy, ponieważ Włodek nie lubi wysiłku.Do tej pory jadłam dosyć duże porcję. Sama codziennie gotowałam obiady, podjadałam między posiłkami i objadałam się na noc.
Od dziś zaczynam dietę! Waga dzisiejsza to 60 kg. za 2 tygodnie zważę się i powiem Wam co gotuję i jak czuję się na nowej diecie. Na razie zaczęłam słodzić o połowę mniej, czyli łyżeczkę cukru zamiast dwóch - po jakimś czasie chcę w ogóle zrezygnować z cukru ale wszystko powolutku :).
Kupiłam dużo zieleniny, warzyw, ryżu i wody, którą trzeba pić w większych ilościach, jeśli chce się schudnąć, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn, przyspiesza metabolizm i nawadnia nasze komórki. Woda tylko mineralna, nie warto kupować wód źródlanych, ponieważ nie mają tak cennych minerałów, których każdy z nas potrzebuje!

Następnym razem napiszę Wam przepis na super sałatkę, która jest lekka i baaardzo mi smakuje.


Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i ściskam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz