wtorek, 7 czerwca 2016

Sylwia Ratajczak: Pożegnanie stomii

Witam wszystkich czytelników! :)

W lutym tego roku pożegnałam się ze stomią, którą miałam przez 2 lata. Operację przeszłam bezproblemowo. Wszystko się ładnie wygoiło, a blizna po stomii jest dosyć ładna, jeśli w ogóle można tak określić blizny :)

Na wakacje kupiłam sobie dwuczęściowe bikini, ponieważ nie mam zamiaru zakrywać brzucha i moich blizn. Uważam, że są one oznaką mojej siły i walki z chorobą. Wkrótce na moim biodrze będzie widniał tatuaż nawiązujący do blizn, ale o tym innym razem.

Chciałabym nadal służyć pomocą wszystkim, którzy posiadają stomię, ponieważ nie każdy jest w stanie poradzić sobie z tą sytuacją samodzielnie. Bardzo ważne jest w takich przypadkach wsparcie drugiej osoby i pogodzenie się z aktualnym stanem. W moim życiu stomia wiele zmieniła. Stałam się bardziej wrażliwa na drugiego człowieka oraz na ludzkie cierpienie.

Bardzo pasjonuje mnie medycyna, szczególnie choroby jelit. Dużo czytałam podczas choroby i zdecydowanie wciągnął mnie ten temat. Szkoda tylko, że nie mam z 10 lat mniej. Wtedy pewnie jeszcze mogłabym pomyśleć o studiach medycznych.W każdej życiowej sytuacji trzeba szukać pozytywów. To bardzo pomaga. Ja, dzięki chorobie i stomii poznałam wielu fantastycznych ludzi. Z niektórymi z nich utrzymuję stały kontakt.

Żyję w tej chwili ze zbiornikiem jelitowym j-pouch, czuję się dobrze, ale nie mogę sobie tak pozwalać z dietą jak przy stomii. Nie jest najgorzej, kilka wizyt w wc dziennie, ale co jest najważniejsze wszystko kontroluję, a tego bałam się najbardziej - czy zdążę, czy wytrzymam... Mąż śmieje się ze mnie, że nadal głaskam się po brzuchu, jak wtedy kiedy miałam stomię :) Odruch jednak pozostał. Wiem, że ona tam była i dzięki temu żyję i mam się dobrze.

Pozdrawiam wszystkich stomików oraz ludzi z j-pouchem i służę pomocą.
Buziaki i do następnego razu.

9 komentarzy:

 1. Cześć Sylwia. Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat zbiornika j-puch. Czy mogę Cie prosić o kontakt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam zapraszam na facebook lub tel-napisz jaką formę kontaktu wolisz.Pozdrawiam

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Niestety nie mogę znaleźć Pani na fb, może poda Pani link lub adres mailowy?

   Usuń
  4. https://web.facebook.com/sylwia.ratajczak.336

   Usuń
 2. witam. również chciała bym się dowiedzieć coś więcej odnośnie stomii i zbiornika.. czeka mnie operacja w grudniu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam zapraszam na facebook lub tel-napisz jaką formę kontaktu wolisz.Pozdrawiam

   Usuń
 3. In this year, I had surgery, which was successful and I was able to walk without pain. I bought a bikini to protect my skin and face from the surgery. I wanted to help everyone who was in the hospital, as everything was different and I was constantly changing my position. I was always worried about my health and the health of others. I was diagnosed with a heart condition and decided to study medical conditions. I was able to see many beautiful sights in the hospital and I was grateful for the support from those who helped me. Overall, the surgery was a successful experience and I am grateful for the wonderful people who helped me. motorcycle accident attorney

  OdpowiedzUsuń
 4. Roksana Mikołajczak is one of the most popular Polish models, known for her book "Codziennieść modelki". The book explores various topics related to modeling, such as casting, sessions, fashion, and more. Mikołajczak emphasizes that modeling is not just glamour, but also a form of art and expression. The book is a valuable resource for modeling enthusiasts.
  abogado de dui en virginia

  OdpowiedzUsuń