środa, 4 marca 2015

Kwiryn Buzalski: Na zdrowie!

Jak mawiał znany wieszcz Jan Kochanowski: Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, ile kosztujesz, aż się zepsujesz – wiemy, jak cenne jest nasze zdrowie, dlatego nie bagatelizujmy problemów z nim związanych.

Minęły jesienne szarugi, mija zima. Dzień staje się coraz dłuższy, a słońce powoli operuje coraz mocniej. Jest to okres, w którym przemarzają drzewa, a my, osłabieni jesienią i kończącą się zimą, jesteśmy spragnieni słonecznych promieni. Mimo to, słońce zamiast dodać nam wigoru, jeszcze bardziej nas rozkleja.


Złe samopoczucie i osłabienie organizmu jest spowodowane niczym innym, jak brakiem odpowiednich witamin i minerałów. Jednak bardzo łatwo można je uzupełnić. Dobrym sposobem na to jest na przykład spożywanie kiełków.

Niewielkim nakładem sił i czasu można wyhodować w domu kiełki rzeżuchy pozostałe wymagają przede wszystkim posiadania w domu kiełkownicy. Warto jednak pamiętać, że nie jest to duży wydatek i zwróci się nam w dobrym samopoczuciu. 

Żródło:http://smak-zdrowia.blogspot.com/2011/11/przepis-na-kieki.html

Żródło:http://smak-zdrowia.blogspot.com/2011/11/przepis-na-kieki.html
Aby nie być gołosłownym podaję Wam adresy stron na których znajdziecie artykuły napisane przez osoby kompetentne w tym temacie. Niech oni Was pouczą o korzyściach jakie płyną ze spożywania kiełek, które nie tuczą, a zaopatrzą Wasz organizm w potrzebne witaminy i minerały, jak nic innego!

A oto wspomniane adresy: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz